Cyclone Festival of Cycling | Ride Start List

Beaumont Trophy

No.

Name

Club/Team

Cat

1 JUSTO VILANUEVA OSCAR GUERCIOTTI REDONDELA Elite
2 DOS SANTOS QUIRINO RODRIGO GUERCIOTTI REDONDELA Elite
3 FERNANDO ARRIAGADA MATIAS GUERCIOTTI REDONDELA Elite
4 LOPEZ CHEDAS ALVARO GUERCIOTTI REDONDELA Elite
5 VALENCIA POPO ANXO GUERCIOTTI REDONDELA Elite
6 MAY JEFFERY - SUBSTITUTE GUERCIOTTI REDONDELA Elite
7 DORON WIGGINS ESEG DOUAI Elite
8 MATTHIAS VAN BEETHOVEN ESEG DOUAI Elite
9 CANESMEL BAILLET ESEG DOUAI Elite
10 MAXIME HUYGENS ESEG DOUAI Elite
11 KEVIN AVOINE ESEG DOUAI Elite
12 NICOLAS PRUVOT ESEG DOUAI Elite
13 CLEMENT GABISSON - SUBSTITUTE ESEG DOUAI Elite
14 MATTHIAS BIGO - SUBSTITUTE ESEG DOUAI Elite
15 FLORIAN VAN ESLANDER - SUBSTITUTE ESEG DOUAI Elite
16 SAM SMITH GODFREY BIKEWEAR VISION EXPRESS RT Senior 2nd Category
17 PIERRE VERNIE GODFREY BIKEWEAR VISION EXPRESS RT Senior 2nd Category
18 JOSH HOUSLEY GODFREY BIKEWEAR VISION EXPRESS RT Senior 2nd Category
19 GEORGE SEWELL GODFREY BIKEWEAR VISION EXPRESS RT Senior 2nd Category
20 DAVID OGG GODFREY BIKEWEAR VISION EXPRESS RT Senior 2nd Category
21 CONOR WILLIAMS GODFREY BIKEWEAR VISION EXPRESS RT Senior 2nd Category
22 ALEX AUTY Team KTM Senior 1st Category
23 PETER BARUSEVICUS Team KTM Senior 1st Category
24 EUGENE CROSS Team KTM Senior 2nd Category
25 ANDREW DISLEY Team KTM Elite
26 FRASER ROUNDS Team KTM Senior 1st Category
27 JULIAN VARLEY Team KTM Senior 2nd Category
28 JASON BOUTTELL - SUBSTITUTE Team KTM Elite
29 ALEX LITTLEWOOD 365 4 BIKES ACADEMY Junior 2nd Category
30 RYAN ASHCROFT 365 4 BIKES ACADEMY Junior 1st Category
31 TIM JAMES 365 4 BIKES ACADEMY Junior 2nd Category
32 MORGAN HUGHES 365 4 BIKES ACADEMY Junior 2nd Category
33 OLIVER PECKOVER 365 4 BIKES ACADEMY Junior 1st Category
34 MATTHEW GARTHWAITE RHINO VELO RACE TEAM Senior 1st Category
35 KIRK VICKERS RHINO VELO RACE TEAM Senior 1st Category
36 OLIVER HAYWARD RHINO VELO RACE TEAM Senior 2nd Category
37 ROBERT SEELEY RHINO VELO RACE TEAM Senior 2nd Category
38 WILL BJERGFEKT NEON VELO Elite
39 MIKE CUMING NEON VELO Elite
40 ELLIOTT PORTER NEON VELO Elite
41 DAVID BOLLAND NEON VELO Senior 1st Category
42 MARC POTTS NEON VELO Elite
43 JEREMY DURRIN NEON VELO Elite
44 KIERAN SAVAGE TEAM B38 UNDERPIN RACING Senior 2nd Category
45 JUDE TAYLOR TEAM B38 UNDERPIN RACING Senior 2nd Category
46 PATRICK CLARK TEAM B38 UNDERPIN RACING Senior 2nd Category
47 ARCHIE CROSS TEAM B38 UNDERPIN RACING Senior 1st Category
48 JOE CLARK CYCLING SHEFFIELD GIANT SHEFFIELD Elite
49 JAKE TANNER CYCLING SHEFFIELD GIANT SHEFFIELD Senior 1st Category
50 LIAM BROMILEY CYCLING SHEFFIELD GIANT SHEFFIELD Senior 1st Category
51 TIM HOME CYCLING SHEFFIELD GIANT SHEFFIELD Senior 1st Category
Back to Top
52 CHARLIE RENSHAW CYCLING SHEFFIELD GIANT SHEFFIELD Senior 1st Category
53 BILLY ROBINSON CYCLING SHEFFIELD GIANT SHEFFIELD Senior 1st Category
54 DANIEL BIGHAM BROTHER NRG DRIVERPLAN Elite
55 WILLIAM BROWN BROTHER NRG DRIVERPLAN Elite
56 RICHARD JONES BROTHER NRG DRIVERPLAN Senior 1st Category
57 ALEX LUHRS BROTHER NRG DRIVERPLAN Elite
58 JACK REES BROTHER NRG DRIVERPLAN Elite
59 CHARLIE TANFIELD BROTHER NRG DRIVERPLAN Senior 1st Category
Back to Top